Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koparak Yirtilma Saçamalama ve Ara$tirma Bürosu

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

EUROVISION şarkı yarışması

2 posters
YazarMesaj
whatever

EUROVISION şarkı yarışması Empty
MesajKonu: EUROVISION şarkı yarışması   EUROVISION şarkı yarışması Icon_minitimePerş. Nis. 03, 2008 5:01 pm

Türkiye Eurovision'a ilk defa 1975 yılında büyük bir merak ve heyecanla katıldı. Elemeler aylarca sürmüş, televizyon günlerce yarışan şarkıları dinletmişti. Nihayetinde Semiha Yankı'nın seslendirdiği "Seninle Bir Dakika" Eurovision'da yarışan ilk şarkımız oldu.

1976 ve 1977'den sonra Türkiye yarışmaya 1978'de ikinci defa katıldı.

Diğer bütün yıllarda Eurovision'da yarıştı. 1986'da 'Klips ve Onlar' grubunun Halley parçasıyla 9.luk başarısından sonra nihayet 1997'de bir Levent Çoker bestesi olan ve Şebnem Paker'in seslendirdiği Dinle ile 3.lük zaferini elde ettik.

TRT, 2003 yılında radikal bir karar alarak Sertab Erener'e yarışması için teklif götürdü. Erener, Demir Demirkan ile ortak bestelediği Everyway That I Can adlı şarkıyla Riga'daki 48. Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinci gelerek Türkiye'nin bu konudaki makus talihini yenmesini sağladı.

2004 yılında ise Athena "For Real" şarkısı ile Ülkemize dördüncülüğü getirdi.

2007 yılında ise Türk Popu'nun en büyük yıldızlarından olan Kenan Doğulu ile Helsinki'de Shake It Up Şekerim şarkısı ile yarıştık ve 4.sırada tamamladık.

VE 2008 ÜLKEMİZİ SON YILLARIN EN BAŞARILI,EN YAKIŞIKLI SOLİSTLİ VE COOL GRUBU MOR VE ÖTESİ TEMSİL EDECEK...

ŞARKIYA SÖYLENECEK LAF YOK BENCE,MÜZİK HARİKA ZATEN,SÖZLERİN TÜRKÇE OLMASI DA
KISACA MOR VE ÖTESİ ' NİN FARKI

Şimdiye kadar en sevdiğim Şebnem Paker ' di kesinlikle ama DELİ de muhteşem bir şarkıkısacası ben çok ümitliyim...

Sibel Tüzün ve Gülseren gibi ( yüzkaralatımızı da ) saygıyla anıyoruz...
ennbus
yavru geyik
yavru geyik
ennbus

MesajKonu: Geri: EUROVISION şarkı yarışması   EUROVISION şarkı yarışması Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 5:35 pm

mvö yü çok seviosun galiba.. hoşgeldn foruma buarada...
whatever

MesajKonu: Geri: EUROVISION şarkı yarışması   EUROVISION şarkı yarışması Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 5:39 pm

harbiden çok seviyorum cambaz,bir derdim var,sevda çiçeği hepsi çok çok çok güzel şarkılar...
ama başından beri hep mor ve ötesinden bahsettim,bir rock müzik seveni olarak belirtmek isterim hepsi asla mor ve ötesyle sınırlı değil

EUROVISION şarkı yarışması
1 sayfadaki 1 sayfası